INSTYTUCJONALNI SPRZEDAWCY BITCOINÓW UWAŻAJĄ, ŻE SZCZYT JEST W ŚRODKU; CZYNNIKI DO ROZWAŻENIA

W ciągu ostatnich kilku dni i tygodni cena Bitcoin’a migała oznaki jawnej słabości.
Krypto waluta szybko zbliża się do swojego krytycznego wsparcia w wysokości 9.000 dolarów.
Wydaje się, że w ciągu ostatnich kilku dni i tygodni presja na zakup była coraz mniejsza.

Inwestorzy instytucjonalni i profesjonalni inwestorzy na CME wydają się być przekonani, że Bitcoin Code Top jest w czołówce, ponieważ większość z nich nie osiągnęła jeszcze benchmarku w zakresie aktywów cyfrowych.
To przychodzi jako linia trendu faworyzująca niedźwiedzia, która zaczyna prowadzić do obniżenia ceny BTC.
Bitcoin i zagregowany rynek krypto walutowy wydają się być w tej chwili w niepewnej sytuacji.

W zeszłym tygodniu, BTC doprowadziła praktycznie wszystkie żetony kryptograficzne do załamania z powodu niedawnego spadku z wyżu 9.800 dolarów. Spadek ten rozciągnął się aż do 8.900 dolarów, gdzie nabywcy mieli wystarczające wsparcie, aby podnieść cenę kryptociągu.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
To, jak będzie wyglądał następny trend, wydaje się opierać na tym, jak zareaguje w najbliższym czasie na region z górą 8.900$.

Jeśli załamie się poniżej tego regionu wsparcia, jego długookresowy zasięg handlowy może w końcu zostać unieważniony i prawdopodobnie rozpocznie się trend spadkowy.

Instytucje i profesjonalni traderzy zdają się wierzyć, że tak właśnie się stanie, ponieważ dane pokazują, że na Bitcoin’ie jest bardzo mało miejsca.

BYCZE BITCOIN BRONIĄ KLUCZOWEGO WSPARCIA W MIARĘ JAK PERSPEKTYWY STAJĄ SIĘ CORAZ SŁABSZE.

W momencie pisania, Bitcoin handluje 1% po swojej obecnej cenie 9.050 dolarów. Oznacza to znaczny spadek w stosunku do dziennych wyżów o prawie 9.200 dolarów.

Krypto waluta walczy o znaczną presję na kupno od czasu, gdy pod koniec ubiegłego tygodnia byki zepchnęły ją z powrotem powyżej 9000 dolarów.

Obecnie wydaje się, że jest to oznaka słabości bazy inwestorów – w najbliższych dniach może to oznaczać pogorszenie sytuacji.

Jednym z technicznych czynników, które mogą być częściowo odpowiedzialne za ten trend spadkowy, jest spadkowa linia trendu widoczna podczas patrzenia w kierunku 4-godzinnego wykresu BTC.

Popularny pseudonimowy inwestor wskazał na tę linię trendu w jednym z ostatnich tweetów, podkreślając wyraźne reakcje, jakie wyraził odwiedzając go.

Zauważa on, że przerwa ponad nią byłaby sygnałem kupna.

„Bitcoin 4 godzinny – wydaje się być przypięty tą malejącą linią trendu, więc jego przerwa powinna być sygnałem kupna dla transakcji“, zauważył.

Bitcoin

Wizerunek dzięki uprzejmości Chedsa. Wykres przez TradingView
INSTYTUCJE PRZERZUCAJĄ SKRÓTY NA BTC
Wydaje się, że handlowcy instytucjonalni zwracają uwagę na obecną słabość Bitcoina.

Dane pokazują, że ta grupa inwestorów jest w tej chwili przytłaczająco krótka, a liczba niedźwiedzich traderów rośnie w ciągu ostatnich kilku dni.

Inny analityk mówił o tym trendzie w ostatnim tweecie, oferując wykres przedstawiający zestaw danych na dole.

„Wydaje się, że inwestorzy instytucjonalni CME uważają, że góra jest w środku“, zauważył.